Sapphire [W Budowie] Mars 
IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 [W Budowie] Mars

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Wszechmogący Administrator

Admin

Liczba postów : 40
Join date : 10/08/2015

[W Budowie] Mars Empty
PisanieTemat: [W Budowie] Mars   [W Budowie] Mars EmptyCzw Mar 03, 2016 2:30 pm

MARS

Rodzaj Obszaru:
Głównie pustynie i ziemie wulkaniczne
Warunki Klimatyczne:
Nieprzyjazne bez wsparcia technologicznego
Długość Dnia
25 h
Długość Roku:
687 dni
Populacja:
Oficjalnie przekroczyła 5 miliardów
Zamieszkujące Istoty:
Iluminaci, Ludzie, Esperzy
Język:
Uniwersalny i wymarłe dialekty (nie wszystkie potrafią być przetłumaczone)Informacje  o Marsie:

Jest czwartą planetą Układu słonecznego i jednym z pięciu przedstawicieli skalistych. Czerwona planeta przywitała pierwszych jej zdobywców pustynnym krajobrazem, wysoką temperaturą i pylistą atmosferą. Iluminaci szukający nowego domu po uwolnieniu się spod dominacji Argonusa postanowili się tu osiąść i wykorzystać niezamieszkałe tereny. Mars posiada dwa księżyce, Deimosa i Phobosa.

Historia: Historia tego, jak piekielni pojawili się na Marsie sięga wielu lat, kiedy to Iluminaci postanowili zbratać się z Argonusami na ich ojczystej planecie. Trzeba przyznać, że pomimo obaw, to praktyka pokazała, że współpraca podobnych do siebie swoją... bezpośrednią postawą jest w stanie jako tako funkcjonować. Kwestią czasu była próba całkowitego zdominowania "braci". Pierwsi spróbowali Argonusi, którzy zamordowali potomków dawnych władców przeklętych sprowokowali wojnę, która zakończyła się wielodniową rzezią. Iluminaci postanowili uciec jak najprędzej z Argonusa zabierając ze sobą jak najwięcej wiedzy i technologii. Mars stał się obiektem zainteresowań uciekających potępionych. Pomimo nieprzyjaznych warunków szybko wykorzystali swój potencjał do stworzenia schronów pod ziemią. Tak oto zaczęła się rozwijać cywilizacja piekielna potocznie nazywana... Trzeba przyznać, że klimat marsa odpowiada nomenklaturze powiązanej z Iluminatami. Swego czasu piekielni przeżywali regularne najazdy Argonusów, lecz potępieni okazali się zbyt silnym przeciwnikiem dla nich i obecnie ich stosunki są... trudne do opisania. Przynajmniej najazdy ustały.

Urbanizacja: Iluminacji chcieli uzdatnić atmosferę Czerwonej Planety, lecz ówczesna technologia piekielnych nie była w stanie tego dokonać na skalę globalną. Nie podcięło to skrzydeł nowo powstającej cywilizacji. Po jakimś czasie postanowili wyjść ze schronów zapewnieni, że mają czas na obronę przed bratobójcami z Argonusa. Zdecydowali wtedy zbudować kopuły energetyczne w niektórych, kluczowych punktach, jak Olympus Mons - w którym obecnie znajduje się siedziba Kanclerza, czyli najwyższego władcy marsjańskiego i stolica Czerwonej Planety czy Krater Victorii lub inne, wygasłe wulkany, bądź majestatyczne kratery czy potężne złoża surowców. Nazwy powstałych metropolii pochodzą od miejsc geograficznych nazwanych przez ludzi z Triganny. Kopuły te wewnątrz posiadają uzdatnioną atmosferę, a transport między każdą metropolią jest zapewniony tunelami naddźwiękowymi zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią Czerwonej Planety. Iluminaci może i nie są rdzennymi mieszkańcami Marsa, lecz uważają siebie za "Pierwszych", czyli tych, którzy oparli się nieprzyjaznemu środowiskowi i stworzyli szczególnie przyjazne warunki do życia w tym miejscu. Warto też dodać, że nieustannie pracują nad uzdatnieniem atmosfery, żeby ostatecznie kopuły mogły zniknąć, a cywilizacja marsjańska rozkwitnąć, jak nigdy wcześniej. Bardzo dużą pomocą dla Iluminatów okazały się niezwykle bogate i czyste złoża rzadkich metali, dzięki którym udało im się zaistnieć na rynku Układu Słonecznego i otrzymali możliwość dynamicznego wręcz rozwoju.

Armia: soon
Powrót do góry Go down
 
[W Budowie] Mars
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Enchirydion :: Opis Planet-
Skocz do: