Sapphire Argonus 
IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Argonus

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Imitacher

Imitacher

Liczba postów : 6
Join date : 23/09/2015

Argonus Empty
PisanieTemat: Argonus   Argonus EmptySob Paź 03, 2015 2:28 pm

Wstęp
Argonus. Rasa mieszana. Początkowi Argonusowie, tak zwani Pierwotni, posiadają dwie rzeczy - rogi oraz obecnie uważa się za takich przedstawicieli, którzy mają skrzydła, co nie jest regułą, ponieważ pierwotnie ich nie posiadali. Z czasem powiększania terytorium, mieszkańcy planet podbitych po jakimś czasie również zyskiwali miano Argonus, w związku z czym obecnie rasa składa się z wielu mieszańców.

Aparycja
Argonus zawsze mają twarz oraz górną połowę ciała taką samą, jak ludzie. Cechy wyglądu Pierwotnych już podano, nie muszą mieć wszystkich, wystarczy jedna lub dwie. Jeżeli jednak te cechy, nieważne ile się ich posiada, są inne niż te wymienione powyżej, czyli oprócz rogów jest ogon, czy też zwierzęce uszy, dana osoba nie należy już do Pierwotnych. Muszą to być same rogi, same skrzydła, albo skrzydła i rogi. Obecnie w skład rasy Argonus wchodzą również istoty posiadające zwierzęce uszy i ogony (z wyjątkiem kocich, te są zarezerwowane przez Anyar), kopyta zamiast nóg, ogony przypominające smocze lub ogony demonów, bądź tak, jak wspomniałem, mieszanki tych kilku cech. Dodatkowo, dzięki swojej technologii, posiadają również formę kamuflażu, która umożliwia im użycie ludzkiego wyglądu, aby móc poruszać się po Trigannie.

Zalety
• Dwa warianty wyglądu, z czego drugi musi być człowiekiem.
• Broń zawsze mają przy sobie, choć jest niewidoczna. Materializują ją dzięki duszy, więc nawet, gdy zostanie zniszczona mogą powtórzyć jej przywołanie.
• Doskonale walczą wręcz. Zwierzęcy rodzaj jest niezwykle zwinny i ma wyostrzone zmysły, Pierwotni są uniwersalni, a ci posiadający kopyta są silni.
• Niektórzy, posiadający skrzydła, mogą latać

Wady
✘ Niemalże wszyscy są w 100% wierni Dominium. Uważają, że to, co mówi Dominium jest święte i na pewno prawdą, a inne opinie przyjmują raczej niezbyt wesoło.
✘ W sumie, co najmniej 95% galaktyki to ich wrogowie.
✘ Ich baza wypadowa nie jest przyjazną planetą.
✘ Muszą uważać poruszając się na planecie Ziemia, nawet w drugiej formie, aby przypadkowo się nie ujawnić.

Umiejętności Rasowe
Zmiana w człowieka - Tak, jak wspominałem, mogą przemienić się w człowieka. Czasami równa się to po prostu zniknięciu rogów, skrzydeł, uszu, czy co tam dany osobnik ma, a czasami wygląd różni się w 100%.
Materializacja Broni - Każdy członek tej rasy posiada broń przypisaną do duszy i może ją w dowolnej chwili zmaterializować. Ponownie zmaterializować ją możemy tylko jeżeli zostanie zniszczona. Czyli jeżeli nią np rzucimy to nie możemy stworzyć 2. Daje ona panowanie nad jednym z 6 żywiołów: Ogień, Ziemia, Lód, Błyskawica, Cień, Powietrze.
Panowanie nad żywiołem - Powiązane z Materializacją Broni. Po jej zmaterializowaniu mogą panować nad jednym z 6 żywiołów, ale ich ataki polegają głównie na bufach, np. błyskawica może zwiększyć szybkość, pozwolić przenosić się z miejsca na miejsce, oczywiście na ograniczoną odległość. Możliwe jest również nakładanie paraliżu, czy strzelanie piorunami z broni, nawet jeżeli to broń krótko lub pół-dystansowa. Ziemia może zwiększać wytrzymałość, czy siłę, tworzyć ściany w celach obrony. Ogień wywołuje eksplozje itp. W skrócie, o ile buffujemy siebie, nie mając wpływu na przeciwnika, to ataki muszą pochodzić od broni, czyli nie mamy takiej swobody, jak Esperzy.
Runiczne ataki - Argonus znaleźli jednak sposób na to, aby używać ataków na większą odległość, podobnych do mocy Esperów, czy magii aniołów. Potrzebują jednak do ich wykonywania znaków runicznych. Rysują je w powietrzu przed sobą i atak zostaje wykonany. Mogą to być eksplozje w przypadku ognia, deszcz kamieni w przypadku ziemi, itp. Mają one swój zasięg oraz obszar działania. Trzymamy się wybranego wcześniej żywiołu.
Powrót do góry Go down
 
Argonus
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Enchirydion :: Rasy-
Skocz do: